001n_swim_13.jpg002n_cyk_13.jpg003n_run_13.jpg

Podporte nás 2% dane

Obraciame sa na športových priaznivcov a sympatizantov Triatlonového klubu Nové Zámky s výzvou na poukázanie 2% z daní nášmu občianskemu združeniu. Prostriedky, ktoré nám poukážete z 2% daní, budú použité na zabezpečenie pretekov – Vianočného akvatlonu Nové Zámky a Superšprint Triatlonu Šurany, popularizačných pretekov triatlonu v okolí Nových Zámkov a Na všetkých našich podujatiach výrazne podporujeme športovanie detí a mládeže (už v roku 2012 náš klub ako 1 na Slovensku priniesol kvalitne zorganizovaný triatlon aj pre deti do 11 rokov, dnes už pripravujeme preteky aj pre mladšie deti, najmladší účastíci na našich pretekoch zvyknú byť vo veku 6 rokov). Prostriedky budú tiež použité podporu činností klubu a našich pretekárov pri reprezentácii Slovenska na vrcholných medzinárodných podujatiach a na podporu partnerských podujatí po celom Slovenku.

Postup krokov na poukázanie 2% z dane (návod ostáva zachovaný podľa pravidiel z predošlých rokov):


Zamestnanec
 1. Najneskôr do 15.2.2024 požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a o vyhotovenie „Potvrdenia o zaplatení dane za rok 2023“ (treba označiť "ŽIADOSŤ O VYSTAVENIE POTVRDENIA o zaplatení dane na účely § 50 zákona"), pozn. v prípade, ak ste o vyhotovenie potvrdenia nepožiadali, skúste požiadať dodatočne, ide len o formálny krok vytlačenia potvrdenia.
 2. Najneskôr do 30.4.2024 doručiť na daňový úrad v mieste Vášho trvalého bydliska - vyhľadajte na stránkach finančnej správy, alebo na centrálnu adresu DÚ:
     Daňový úrad Bratislava
     Ševčenkova 32
     P.O.Box 154
     850 00 Bratislava
  vyplnené nasledovné tlačivá:
Ak si chcete vytlačiť nevyplnený formulár, môžete použiť túto editovateľnú pdf verziu formuláru. Oba formuláre sú už vyplnené údajmi nášho klubu.
Poukazovaná suma 2% musí byť u zamestnancov najmenej 3€.Fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie
V stanovenej lehote (zvyčajne do 31.3. aktuálneho roka) podať daňové priznanie a aj daň uhradiť. "VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona" je už súčasťou daňového priznania a nachádza sa na konci - VIII. ODDIEL pre typ A resp. - XII. ODDIEL pre typ B, kde je potrebné vyplniť nasledujúce údaje o prijímateľovi:
IČO: 36107751
Obchodné meno (názov): Triatlonový klub Nové Zámky
Označte aj súhlas so zaslaním údajov.
Poukazovaná suma 2% (resp. 3% pre dobrovoľníkov, ktorí odpracovali minimálne 40hod. dobrovoľníckych prác) musí byť u fyzických osôb najmenej 3€.Právnická osoba
V stanovenej lehote (zvyčajne do 31.3. aktuálneho roka) podať daňové priznanie a aj daň uhradiť. Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania a nachádza sa na konci - VI. časť "Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby" (alebo v osobitnej prílohe, ak poukazujete viacerým prijímateľom), kde je potrebné vyplniť nasledujúce údaje o prijímateľovi:
IČO: 36107751
Obchodné meno (názov): Triatlonový klub Nové Zámky
Označte aj súhlas so zaslaním údajov.
Právnické osoby môžu poukázať 1% (po splnení podmienok až 2%) z dane, minimálna výška je 8€.

Viac informácií o systéme poukazovania 2% z dane nájdete aj na www.rozhodni.sk, .

Ďakujeme Vám za priazeň a podporu!


Finále Superšprint Triatlon Tona Šurany 15.9.2022

Na zajtra plánujeme finálovú 3. edíciu klubových pretekov Superšprint Triatlon Tona Šurany. Viac v článku Preteky v roku 2022.

Plavecké tréningy

V mesiaci jún máme tréningy denne, v pracovne dni od pondelka do piatka - od 7:00 do 8:00, iba 50m bazen - ten pre nas pripravia na plávanie, ostatne budu(mozu byt) v udrzbe pocas nasho treningu.
Predpoklad na mesiace jul/aug - budeme sa fixovat na termin rannych treningov plaveckeho klubu.

Prosím, nahlasujte sa na jednotlive dni treningov. vyuzijeme to aj pre nas ako spatnu vazbu, kto pride na trening, dohodnime sa na uzavierke hlasovania-ucasti pre nasledovny den do 15:00 predosleho dna. Aby sme v pripade, ze nebude mat nikto zaujem, mohli zrusit trening prevadzkarovi na strande - takze budu moct neprerusene pracovat na udrzbe 50m bazena.

Este foto z 1. raňajsieho tréningu (prípadne aj nejakých ďalších).

Preteky v roku 2022

Milí priatelia triatlonu, behu, plávania a športu, oznamujeme, že po čiastočnej revitalizácii priestoru na pláži pri Tone a obnove asfaltového povrchu na priľahlých poľných cestách sme začali testovať klubové preteky v Triatlone pre možné budúce podujatie Superšprint Triatlon Šurany (prípadne aj štafetový triatlon).

Stručné informácie ku klubovým pretekom:
Termíny: víkendové dni a cas je rano/dopoludnia, pretoze vtedy je na Tone najmenej ludi, pre minimalizovanie kolízií pri sutazeni, pre výber konkrétneho dňa bude vždy hlasovanie, vid nižšie
Miesto: Surany Tona - miesto identicke ako Akvatlon Surany
Vzdialenosti: cca 300m plávenie - 6km cyklistika - 2km beh
Trate: podľa popisu vo výsledkoch . Pred súťažením je vždy obhliadka a kontrola stavu tratí, prípadne aj upravovanie tratí.

 • #3 edícia 15.9.2022, A trať, víťaz MiroO, čas: 24:10
  Mimoriadna vďaka Antalíkovcom za podporu tejto finálovej edície 2022
 • hlasovanie, pre ktory den sa rozhodneme. Prosim hlasujete kazdy, kto chce prist ( pripadne, aj ked len ako doprovod - dajte si za svoje meno značku "(D)")
 • #2 edícia, 12.06.2022, A trať, víťaz Vojto, čas: 27:41
 • #1 edícia, 22.05.2022, A trať, víťaz MiroO, čas: 26:04
 • všetky výsledky - prosím účastníkov, zapíšte si svoje časy
 • fotogaléria z pretekov - prosím účastníkov, môžete nahrať svoje fotky/videá

Ak to situácia dovolí a bude fungovať v plnej miere krytá plaváreň v decembri, tak zorganizujeme tradičný Vianočný akvatlon:

 • Vianočný akvatlon Nové Zámky, 18.12.2022, 7.ročník
 • Vianočný akvatlon v Nových Zámkoch, december 2022

Preteky v roku 2021

Milí priatelia triatlonu, behu, plávania a športu, s ľútosťou oznamujeme, že podujatie Akvatlon Šurany zorganizujeme v roku 2021 len v prípade bezproblémovej pandemickej situácie ohľadom COVIDu a Triatlon Hurbanovo v roku 2021 pre dlhodobo nevyhovujúcu kvalitu vody nebudeme organizovať. Ak to situácia dovolí a bude fungovať v plnej miere krytá plaváreň v decembri, tak zorganizujeme tradičný Vianočný akvatlon:
 • Vianočný akvatlon Nové Zámky, 19.12.2021, 7.ročník
 • Vianočný akvatlon v Nových Zámkoch, december 2021