001n_swim_13.jpg002n_cyk_13.jpg003n_run_13.jpg

Krátke zhodnotenie roku 2014 a plány pre rok 2015

Triatlonový klub Nové Zámky úspešne ukončil rok 2014, a to fantastickým víťazstvom nášho team lídra Mira Ozoráka v Slovenskom pohári v triatlone. Patril medzi najviac oceňovaných športovcov v rámci súťaží na Slovensku. Nestratil sa ani náš začínajúci triatlonista Matej Ščevlík, získal zlato na M-SR v akvatlone mladších žiakov. Od roku 2015 sa bude výhradne venovať triatlonu a preto mu predpovedáme výraznejšie úspechy. Ďalej rozširujeme naše rady, v novej sezóne chceme mať aspoň 10 pravidelných aktívnych súťažiacich.

Na poli organizačnom sme v roku 2014 na triatlone v Hurbanove organizovali M-SR v šprint triatlone Elite kategórií a tradične aj M-SR žiakov. V roku 2015 chceme nadviazať na úspešnú sériu predchádzajúcich troch ročníkov triatlonu. Zároveň ideme triatlonové dianie vrátiť opäť do nášho mesta, po stále vo verejnosti rezonujúcich vychýrených duatlonoch v rokoch 1996 až 2000 to bude tentokrát premiéra v akvatlone. Termíny sú nasledovné:

  • 24.1.2015 Zimný akvatlon Nové Zámky (prihlásiť sa)
  • 18.7.2015 Šprint triatlon Hurbanovo
  • 19.7.2015 Letný akvatlon Nové Zámky

Ako klub sme malá skupina nadšencov, ktorí sú celým srdcom oddaní triatlonu. Zažili sme spolu veľa srandy, smútku, ale aj šťastia z dosiahnutých výsledkov. Toto nás posúva ďalej a preto chceme, aby o triatlone vedelo viacej športovcov a aj amatérov a pridali sa do našej triatlonovej rodiny. Myslíme si, že je úžasná, je tam zdravá rivalita a vieme sa radovať nielen z vlastného úspechu, ale aj z úspechov ostatných triatlonistov. A preto sme sa ako tím nadšených ľudí rozhodli, že po úspešných ročníkoch „Triatlonu Hurbanovo“ skúsime rozšíriť paletu pretekov aj prvým ročníkom „Akvatlonu v Nových Zámkoch“. Budeme radi, ak prídu nielen profesionáli, ale aj entuziasti z radov amatérov, čo si chcú vyskúšať viac športových disciplín spolu a preveriť svoju všestrannosť. Ako veľkí fanúšikovia Vás ubezpečujeme, že u nás je stále dobrá nálada, športová rivalita a hlavne sa tešíme na stretnutie s Vami. Každého radi privítame v našej stále sa rozrastajúcej triatlonovej rodine.