001n_swim_13.jpg002n_cyk_13.jpg003n_run_13.jpg

Vianočný akvatlon 2018 – pozvánka

Vianočný akvatlon Nové Zámky 2018

Milí priatelia triatlonu, behu, plávania a športu , srdečne Vás všetkých pozývame na naše preteky určené pre celú športovú verejnosť. Pôjde o 5.ročník Vianočného akvatlonu Nové Zámky, ktorý sa uskutoční v nedeľu 16.12.2018 na plavárni a sihoti v Nových Zámkoch. Preteky tento rok nebudú súčasťou Slovenského pohára, to však nebráni tomu, aby sme sa zišli a zasúťažili si spolu a prežili príjemná predvianočnú atmosféru. Navyše nám to otvára nové dimenzie súťaženia v akvatlone, otvára to nové možnosti pre zapojenie bežcov do akvatlonu, ktorý až tak veľmi netrúfajú na plávaní a bude to pre nich znamenať otvorenie brány do triatlonu.

Nový formát akvatlonu prinesie viac priamych súbojov, deti v žiackych kategóriách môžu vyzvať svojich rodičov na súboj – sú pripravené 2 úrovne pre Fit kategórie. Ale aj úplný (celý) akvatlon môžete absolvovať v rôznych pomerných vzdialenostiach a teda napríklad rodičia si môžu zvoliť variant s rovnako dlhým plávaním ako ich deti a potom na štarte behu budú zoradení podľa vzájomného plaveckého súperenia na rovnakej vzdialenosti. Tiež to otvára možnosť excelentným bežcom zamiešať v poradí úplného akvatlonu, ak si zvolia pomerný variant s kratším plávaním.

Do samostatne organizovanej bežeckej časti pretekov dopĺňame čistý beh v 4 rôznych vzdialenostiach. Čistí bežci budú súťažiť v priamom kontakte s akvatlonistami, v Gundersenovom štarte budú mať nastavení hendikep porovnateľný s akvatlonistami bežiacimi rovnakú vzdialenosť. Môžu sa motivovať dobiehaním a predbiehaním akvatlonistov.

A napokon ostávame verní už našej tradičnej súťaži rodinných družstiev, do ktorých sa môžu zapojiť aj čistí bežci, podmienkou je mať v družstve kapitána, ktorý absolvuje ktorúkoľvek zo vzdialeností akvatlonu. Ak chcete byť vyhodnotení aj v rámci rodinných družstiev, treba tieto údaje zadať resp. aktualizovať v prihláške, nežiadajte nás v deň pretekov, aby sme tieto údaje dopĺňali. Aktuálny zoznam si môžete pozrieť na prihlasovacej stránke po kliknutí na ikonu rodinného družstva v stĺpci kategória v zozname prihlásených.

Štart prvých rozplavieb (pre Novozámčanov a z okolia) bude o 7:00, plavecký program pre cezpoľných začína o 8:00.

Užijete si srdečnú rodinnú atmosféru a preteky, kde si to „svoje“ nájde každý bez ohľadu na vek a výkonnosť! Sledujte novinky, budete informovaní aj mailami. Tešíme sa na všetkých pretekárov.

Podrobné informácie o Vianočnom akvatlone nájdete tu: