001n_swim_13.jpg002n_cyk_13.jpg003n_run_13.jpg

Triatlon Hurbanovo 2018 – poďakovanie

Triatlon Hurbanovo 2018

V krásnom slnečnom septembrovom dni sme spolu oslávili triatlonový sviatok - 7.ročník Triatlonu Hurbanovo. Ďakujeme mestu Hurbanovo, všetkým sponzorom, STÚ a rozhodcom, členom a pretekárom z Triatlonového klubu Nové Zámky a dobrovoľníkom, ktorí sa pričinili o úspešné zorganizovanie pretekov.

Každoročne krôčik po krôčiku napredujeme s organizáciou pretekov a po minuloročnom úspešnom zvládnutí M-SR všetkých kategórií (nádeje, žiaci, šprint triatlon od dorastu po AG) sme skvalitnenie podujatia v tomto roku mali náročné. Avšak zaradenie do STA TOUR 2018 a hlavne vďaka nezištnej podpore Slovenskej Triatlonovej Akadémie sme sa opäť posunuli vpred. V tomto trende chceme pokračovať ďalej aj v budúcich rokoch.

Veľká vďaka patrí zúčastneným pretekárom za ich príkladný prístup k organizačným pokynom a pretekaniu v duchu Fair-Play. Ak každý prispeje svojím dielom k bezproblémovému chodu pretekov, k tomuto patrí aj detailné oboznámenie sa s propozíciami pretekov ešte pred dňom podujatia, tak potom všetci môžeme vyjadriť spokojnosť a tešiť sa zo spoločne strávených chvíľ a uchovať si mnoho príjemných zážitkov.

Čo negatívne vnímam je obsadenie A-štartu šprint triatlonu:

  • nižšia účasť kvalitných výkonnostných pretekárov, hlavne dorastencov a juniorov, spôsobená aj veľmi nevhodným zaradením iných okrajových M-SR z multišportu do jedného víkendu spolu s triatlonom, navyše finálovými pretekmi Slovenského pohára v triatlone
  • zaradenie sa mnohých pretekárov, ktorí nezvládli udržať plný počet kôl na cyklistike a o kolo boli dobehnutí už na začiatku svojho 2 kola. Týmto ohrozovali plynulosť a bezpečnosť pretekania na čele pretekov a navyše neskorým príchodom do cieľa s časmi oveľa horšími ako 1:15 hod. ohrozili plánovaný časový harmonogram pretekov. Toto ma núti prehodnotiť generálny pardon a nabudúce striktne pristúpiť k stiahnutiu týchto pretekárov z trate v zmysle propozícií a štatútu daného A-štartu.

Zverejnené sú výsledky pretekov.

Ďakujeme!